menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
22 października 2017, niedziela, Imieniny obchodzą:

Aktualności

07 Mar 2017

Kto przy Obrze, temu dobrze

- Nie przelewało się ostatnio w Kościanie, a teraz się lekko przelewa. Miasto będzie bogate – mówi Franciszek Halec, dyrektor leszczyńskiej oddziału Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu. Wody mamy tej wiosny tyle, ile trzeba.

Topnienie śniegu i deszczowe dni spowodowały zalania nisko położonych piwnic, podtopiły oziminę na polach i łąki. Jeziorka na polach na szczęście z dnia na dzień się zmniejszają. Jeszcze kilka dni temu w Kościanie w okolicy jazu, gdzie maksymalny stan wód określony jest na 190, wody było na dwa metry dwadzieścia.

- Nie było powodów do lęku. Woda szybko zaczęła opadać – uspokaja dyrektor Halec. Tak zasobnego w wodę startu w nowy okres wegetacyjny nie mieliśmy w powiecie od dwóch lat. Rok 2015 zaczął się z niedoborami, a potem przyszło niezwykle skwarne lato, sucha jesień i kiepska w opady zima. Dopiero przekropne lato 2016 roku nieco odbudowało zasoby wodne naszego regionu. Jesień była znośna, a zimna nie zawiodła.

- Jest dobrze – mówi leszczyński dyrektor WZMiUW. - Dawno nie było tak dobrze. Na Jeziorze Wonieść, w dolnym zbiorniku w Gniewowie maksymalny stan wód sięga poziomu 370 centymetrów, a mamy tam teraz 170, czyli prawie połowę. W zbiorniku górnym od strony Zglińca stan maksymalny to 270 centymetrów, a jest aż 200! Mamy więc spore rezerwy. Jest się z czego cieszyć.

Ziemia powinna wchłonąć w najbliższych dniach i małe jeziorka polne. Zbiorniki retencyjne gotowe są na przyjęcie jeszcze milionów metrów sześciennych wody. Może więc padać i padać. Może, i prawdopodobnie będzie. Meteorolodzy zapowiadają kolejnych kilka deszczowych dni.

- Nie przelewało się ostatnio w Kościanie, a teraz się lekko przelewa. Miasto będzie tego roku bogate – uśmiecha się dyrektor Halec. (Al)

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (5) zobacz

  • 0 (0)

  jaqwery, w dniu 08-03-2017 10:10:21 napisał:

  Zglińca chyba a nie Zglińska.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 09-03-2017 19:19:04 napisał:

  miasto bedzie bogate dobrze ze chociaż tylko w wode brawo my

  odpowiedz

  • -1 (1)

  wzmiuw, w dniu 12-03-2017 21:27:06 napisał:

  Panie Halec, niech Pan już skończy i idzie na emeryturę! Co z tego, że macie zapasy na zbiornikach, jak łąki przy kanałach są pod wodą, bo nie robicie konkretnej konserwacji. Wydajecie pieniądze na pierdy i niepotrzebne roboty. Mosiński ostatnio kopany w 72', a teraz wokół wszystko zalane. Jak człowiek na to patrzy, to się gotuje.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.166.232.243

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

WĘGIEL ORZECH GAT.I SUPER CENA !
PRYZMAT 750PLN
STYPY-CATERING-IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
Sok pomarańcza 1l
3,99PLN
WĘGIEL KOSTKA PL gat.I SUPER PRODUKT !
900PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie