menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

18 Kwi 2017

Krowa w Soplicowie być musi

Zwierzęta to nieodzowny element Skansenu Filmowego Soplicowo w Cichowie. Podkomorzy Marek Pinkowski poszukuje krowy, która godnie zastąpiłaby gwiazdę filmową Bukietkę. W ubiegłym roku krasula zakończyła swój żywot

Kury, kaczki, owce, konie, kozy, a nawet osioł... wszystkie te zwierzęta gospodarskie na co dzień można zobaczyć w Soplicowie. Cieszą oko gości skansenu filmowego. Zwierzęta z zagrody Marka Pinkowskiego wielokrotnie pojawiały się w filmowych produkcjach. Od kilku lat sporadycznie są wykorzystywane. W Polsce nie kręci się dużych historycznych, fabularnych produkcji czy kina familijnego, w których zwierzęta są nieodłącznym elementem.

- Z krową Bukietką jeździłem po całej Polsce. Była główną zwierzęcą aktorką „Bożej podszewski”. Odeszła w ubiegłym roku mając dyplom najstarszej krowy w Polsce. Miała dwadzieścia cztery lata. Gdyby dla krów pisano książki, to na pewno opowieść o życiu Bukietki byłaby bestsellerem. Rzeczywiście miała ciekawe życie – mówił Marek Pinkowski. - Szukając krowy do filmu objeżdżaliśmy całą Kotlinę Kłodzką. Chodziło o krowę, która jeszcze żyje z gospodarzem. Jest prowadzana na łańcuchu czy na sznurku na łąkę. Wraca i jest dojona ręcznie. Właśnie o taką krowę teraz nam chodzi, bo krowa w Soplicowie być musi. Ogłaszamy casting.

Jakie wymagania stawiane są krasuli, która ma być jedną z wizytówek skansenu? Zwierzę musi być przyjazne dla ludzi. Nie musi dawać sto litrów mleka. Wiek? Niekoniecznie musi być młodziutka. Krasula w średnim wieku bardziej nadaje się do chodzenie wolno i kontaktów z ludźmi.

- Bardzo chętnie takie zwierzę kupię. Przyjadę obejrzeć. Porozmawiam z gospodarzem. Wypełniam wszystkie unijne papierowe formalności. Mam numer gospodarstwa. Krowa musi być z paszportem – podkreśla Pinkowski.

Jakie życie czeka krasulę w Soplicowie?
- Nasze zwierzęta mają być tylko sobą i wykonywać swoje przyrodzone funkcje. Żadnej pracy fizycznej ani użytkowej ponadto od nich nie wymagamy. Mają być ładne, zadbane i bawić gości Soplicowa – wyjaśnia podkomorzy. - A być może trafi się jakaś rola, tak jak w przypadku naszego indora o imieniu Star Trek. Zagrał w filmie reklamowym. Nawet podziobał amerykańskiego aktora po dziesiątym dublu. (h)

Gazeta Kościańska 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (2) zobacz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 19-04-2017 16:23:25 napisał:

  Pamiętam Bukietkę i osła Romana :)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 26-04-2017 12:06:33 napisał:

  I ten koń, który wyjada latem ludziom z talerzy :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.226.132.197

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

BRYKIET REKORD DO KOMINKÓW SUPER PRODUKT!!!
ZASTĘPUJE W 100% DREWNO - 750PLN
Matjas solony kg
11,90PLN
WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK, BRUNATNY
SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKIPLN
Biała Marianna 8/16 (dolomit)
PRYZMAT 350 zł/tonaPLN
Koncentrat pomidorowy 200g Społem
1,50PLN
MIAŁ KL.22
650 zł.PLN
TRANSFER POLECA!!
GRYS GRANITOWY SZARY 16-22mm CENA 160zł/tonaPLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

 • Sprzedam
  Sprzedam samochód Syrene 105 oplacana garazowana cena 7000 więcej
 • mieszkanie
  sprzedam mieszkanie 2 pokojowe , kuchnia, łazienka, ubikacja - 47 więcej
 • Alufelgi 16"
  Sprzedam Alufelgi 16" 16x7J 5x112 ET 35 Otwór centralny 70mm Stan widoczny na foto. więcej
zobacz wszystkie