menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 października 2017, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

09 października 2017

Kościańskie Pudełko Życia

Pudełka życia łódzkiego Caritasu Pudełka życia łódzkiego Caritasu

Grupa Nieformalna Aktywni Kościaniacy, w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie, ubiega się o nagrodę w programie sieci Tesco ,,Decydujesz, pomagamy’’. Do konkursu zgłosili projekt ,,Kościańskie Pudełko Życia’’.

Do 31 października klienci Tesco mogą głosować, wybierając zwycięzców w programie „Decydujesz, pomagamy”, spośród zgłoszonych inicjatyw prospołecznych. W tej edycji 125 organizacji otrzyma grant w wysokości 5 tys. zł na realizację swojego pomysłu. Do podziału jest 650 tys. zł.

Głównym zamierzeniem projektu ,,Kościańskie Pudełko Życia’’ jest przygotowanie dla służb ratunkowych, strażaków, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i innych osób współpracujących na co dzień z seniorami, osobami z niepełnosprawnością, chorymi i samotnymi, informacji dotyczących stanu zdrowia chorego. Znajdą się tam ponadto podstawowe dane osobowe i ważne informacje takie jak: osoba do kontaktu na wypadek hospitalizacji, czy informacja na temat miejsca pozostawienia kluczy w razie pobytu w szpitalu.

Projekt zakłada też umieszczenie wszystkich ważnych informacji o osobie w jednym miejscu. Pudełko może uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu pogotowia lub znalezienia przez osoby trzecie, nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie, uczuleniach czy zażywanych lekach. Informacje zawarte w karcie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe i osoby udzielające pomocy w sytuacji konieczności przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej.

Osoby chore, niepełnosprawne, samotne, starsze bezpłatnie otrzymają pudełka życia, ulotki, kartkę informacyjną, naklejki i instrukcję. Naklejka będzie sygnałem dla ratowników i osób pomagających, że stan zdrowia osoby wymaga szczególnej pomocy, a szczegółowe informacje dostępne są w miejscu oznaczonym naklejką.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji programu Tesco ,,Decydujesz, pomagamy’’ grant w wysokości 5 tys. zł otrzymało kościańskie Samorządowe Przedszkole nr 1 im. Wandy Chotomskiej na projekt ,,Edukacyjna ścieżka przyrodnicza’’.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (14) zobacz

  • -7 (7)

  Mamuśka, w dniu 09-10-2017 17:06:47 napisał:

  Raj dla złodziei - za jednym zamachem mają adres i miejsce pozostawienia kluczy, gdy starsza osoba jest w szpitalu...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (2)

  Anonim, w dniu 09-10-2017 19:16:58 napisał:

  Pudełko życia jest w mieszkaniu! Najczęściej w lodówce, lub szafce kuchennej, a na niej naklejka.

  odpowiedz

  • -4 (4)

  MEWa, w dniu 09-10-2017 21:34:37 napisał:

  Ciekawe komu życie uratują. Rozgłos dla rozgłosu ze coś robią. A w sumie to bezduszne urzędnicze procedury.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Zmęczony "brynczeniem", w dniu 09-10-2017 22:35:44 napisał:

  Współczuję wszystkim którym się chce coś zrobić... czytanie komentarzy osób którym nic się nie podoba - a głównie tacy tutaj komentują - na pewno nie należy do przyjemnych. Choć sam niezbyt rozumiem sens posiadania takiego pudełka sądzę, że skoro grupa osób widzi potrzebę jego posiadania to pudełko to będzie przydatne. Szczerze życzę jego pomysłodawcom powodzenia w konkursie! :)

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Anonim, w dniu 10-10-2017 10:07:42 napisał:

  Sens tego (stosowanego w wielu miastach) rozwiązania widzą ratownicy medyczni i lekarze - i to chyba wystarczy. To oni mają z tych pudełek korzystać.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Mamuśka, w dniu 10-10-2017 21:40:23 napisał:

  Nie chodzi o "hejtowanie" kogoś, kto "chce coś robić", chodzi o to, żeby robić to z głową. Jak dla mnie zachęcanie starszych osób do trzymania w jednym miejscu danych osobowych i informacji na temat miejsca pozostawienia kluczy jest po prostu jak otwarte drzwi dla potencjalnego złodzieja.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.81.45.122

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Kamień granitowy różowy 70/150 do gabionów
PRYZMAT 240,00PLN
WĘGIEL ORZECH PL. SUPER PRODUKT !
PRYZMAT 870PLN
KOSTKA KRAJ KLASA 1 NOWA DOSTAWA
880/tonaPLN
U nas zjesz najtaniej i najsmaczniej !!!
czynne codziennie od 12.00-do 21.30

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie