menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
11 grudnia 2017, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

16 marca 2017

Koleją z Czempinia do Śremu?

Wspólnie działania dotyczące odtworzenia linii kolejowej podejmują władze samorządowe Czempinia i Śremu.

Samorządy wystosowały list do marszałka województwa wielkopolskiego dotyczącego tej kwestii. Kolejnym krokiem ma być opracowanie listy intencyjnego, pod którym podpiszą się przedstawiciele gmin i powiatów, przez które przebiega linia kolejowa 369.

- Uważamy, że są szansę i możliwości na odtworzenie i przywrócenie połączeń na tej linii. Jest to sprawa otwarta. Warto o to zabiegać – mówi burmistrz Czempinia Konrad Malicki. - Czempiń był zawsze ściśle powiązany ze Śremem. Jest to dla nas bardzo ważne połączenie. Otwierałoby możliwość dojazdu do Śremu i miejsc pracy, które powstają w okolicy. Dla mieszkańców Śremu oznaczałoby otwarcie drogi kolejowej do Poznania.

W planach jest opracowanie kompleksowego studium wykonalności dla linii kolejowej. Dokument ma określić szanse, zagrożenia i potencjał inwestycji. Wstępnie przygotowanie studium zadeklarowała gmina Śrem. Trwają rozmowy dotyczące możliwości partycypowania w kosztach tego przedsięwzięcia przez sąsiednie samorządy.

- W perspektywie kilku, może kilkunastu lat wydaje się, że ta linia kolejowa miałaby rację istnienia – uważa burmistrz Malicki.

Władze Czempinia i Śremu kilka miesięcy temu wystąpiły do PKP z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie linii kolejowej. Czekają na odpowiedź. Przy przebudowie linii kolejowej E-59 Wrocław – Poznań, w Czempiniu uwzględniony został zjazd na Śrem.

 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (15) zobacz

  • 4 (6)

  Jędker realista, w dniu 16-03-2017 16:17:37 napisał:

  To będzie nierentowne. Okazjonalnie owszem ale na stałe będzie to marnotrastwo pieniędzy, grubo pod kreską a w pociągach będzie hulał wiatr.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Leoncio, w dniu 16-03-2017 17:34:49 napisał:

  Bardzo ciekawa odpowiedź cytat : "aliquis, 16-03-2017 16:29:59 Nie wiem czy rentowne, ale trzeba brać pod uwagę połączenia ze Śremu do Kościana i na odwrót. Obecnie nie ma żadnego! Kiedyś kursowały autobusy, potem stopniowo je likwidowano. Śrem ma połączenie z Poznaniem (PKS), Czempiń również (PKP), ale Kościan i Śrem są zupełnie odizolowane. Aby dotrzeć do tych niedaleko od siebie leżących miejscowości, trzeba mieć samochód i być kierowcą - w przeciwnym razie zostaje taxi - dość droga alternatywa. Może zamiast rozważać przywrócenie kolejowego połączenia, warto wprowadzić niewielkie busiki, które będą na pewno tańsze i szybciej niż ciuchcia zawiozą do celu. "

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  ja, w dniu 16-03-2017 19:14:59 napisał:

  kolejny chory pomysł.A Malicki jak wchodzi do urzedu miasta to niech się nauczy pracownikom mówić dzien dobry,bo wchodzi jak do obory!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  staszek, w dniu 16-03-2017 22:43:36 napisał:

  No tak. Widać, że wybory za pasem. Dlaczego tylko do Śremu? Może od razu do Pekinu obiecać?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  xd, w dniu 16-03-2017 22:46:48 napisał:

  Trudno powiedzieć, czy będzie rentowne. Nic na początku nie jest rentowne. Trzeba opracować promocje, na i wszystko. Ale jeśli przyjmiemy styl "świętych krów" to nic nie wyjdzie. Popieram

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Edyta, w dniu 17-03-2017 11:05:45 napisał:

  Połączenie Śremu z Kościanem! Koń by się uśmiał! Prosta droga przez Jerkę i Krzywiń prowadzi to pojadą pociągiem ze Śremu do Kościana przez dajmy na to Częstochowę. Czy komuś sie w głowie pomieszało? Nie rentowna linia, dla czyjegoś widzi misię a z Nowego Gołębina, Zador, Piotrowa Drugiego ścieki będą wiaderkami nosić do czempińskiej oczyszczalni. Super Panie Burmistrzu. Con do mówienia " dzień dobry"- takiego słowa w swoim słowniku burmistrz Malicki nie posiada. Wchodzi do sklepu, głowa w "chmury" i zerka kto go zauważa i czy jemu powie "dzień dobry" . TAKIE WYCHOWANIE Z DOMU, a to z rodziny nauczycielskiej przecież.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  warka, w dniu 17-03-2017 11:55:31 napisał:

  Powrót pociągów na tej linii jest nierealny ze względu na stan torów.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Anty, w dniu 17-03-2017 18:38:38 napisał:

  Kolej zrezygnowała bo nierentowne połączenie , mimo iż na koniec istnienia tego połączenia jeździł nie pociąg , a autobus. Co się stało albo stanie , że nagle znajdą się chętni na podróż pociągiem.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  radny, w dniu 17-03-2017 18:54:12 napisał:

  Kolej zrezygnowała dawno temu a rozwój Sremu i okolicy cały czas postępuje. Sprawę trzeba pewnie dalej analizować. Ja się cieszę ze myśli się o tym, bo planując rozwój gminy czy regionu trzeba patrzeć szeroko i na wiele lat do przodu. A Burmistrz nic nie mówi o ponoszeniu kosztów przez gminę przecież. Remont linii musiałby finansować marszałek ( patrz linia do Wągrowca a teraz Piły np.). Ja popieram. Pozdrawiam

  odpowiedz

  • 0 (0)

  BEZROBOTNY, w dniu 17-03-2017 19:17:07 napisał:

  NO NARESZCIE! W CZEMPINIU PRACY NIEMA W MOIM ZAWODZIE[TECHNIK ODLEWNICZY]PO SZKOLE ODLEWNICZEJ

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Re , w dniu 18-03-2017 12:42:18 napisał:

  I tak tego nie zrobią nie realne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.167.44.32

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Zamów Opał Zapłać Kartą w Domu - SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKI
tel. 655-119-801
ZOBACZ MENU >>>PLN
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>
WĘGIEL ORZECH GAT.I SUPER CENA !
PRYZMAT 780PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie