menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

24 lutego 2017

Gdzie najmniejsze podwyżki OC dla młodego kierowcy?

Mniej więcej pół roku temu kierowcy dowiedzieli się o dużych podwyżkach ubezpieczenia OC. Na wycenę polisy z wielkimi obawami czekają młodzi kierowcy, którzy zwykle obarczeni są dużym ryzykiem ubezpieczeniowym. Jakie zmiany czekają w 2017 roku i z jakim ubezpieczycielem warto podpisać umowę?

Firmy ubezpieczeniowe przede wszystkim na młodych kierowców nakładają zwyżki. Dzieje się tak, ponieważ z policyjnych statystyk wynika, że za sporą liczbę zdarzeń drogowych odpowiadają właśnie młode osoby. Brak doświadczenia w prowadzeniu auta, brawura oraz nieumiejętna ocena sytuacji na drodze to najczęstsze przyczyny wypadków i stłuczek. Ubezpieczyciele biorą to pod uwagę, szacując zwykle zawyżone koszty ubezpieczenia.

Młody kierowca, czyli jaki?

"Młody kierowca" to pojęcie względne – każda firma ubezpieczeniowa ma prawo do odmiennej jego interpretacji. Dla niektórych ubezpieczyciel będą to osoby poniżej 24 roku życia, a dla innych – osoby mieszczące się w przedziale do 30 lat. Dlatego też warto porównać oferty – szybko i łatwo sprawdzisz wysokość polisy OC dla młodego kierowcy na Rankomat.pl.

Czy młodzi kierowcy mogą liczyć na tanie OC w 2017 roku?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak wysokie będzie ubezpieczenie OC dla młodych kierowców. Warto bowiem mieć świadomość, że każda firma ubezpieczeniowa kieruje się stworzoną przez siebie polityką cenową i stosuje własne kryteria. To, że w jednej firmie składkę OC oszacują na wysoką kwotę, nie znaczy, że już każdy ubezpieczyciel zastosuje taki taryfikator. Dlatego lepiej porównać dostępne oferty i wybrać rozwiązanie najbardziej elastyczne, tj. dostosowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Jednak jak pokazują dostępne analizy, tanie OC w 2017 roku jest możliwe. Najniższe podwyżki dla kierowców w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat oferuje Allianz – 61%, co średnio daje kwotę w wysokości 795 zł. Należy przy tym pamiętać, że na wysokość OC wpływa wiele czynników, m.in. model i rocznik pojazdu czy miejsce zamieszkania.

Jak obniżyć wysokość OC?

Jeżeli wstępna analiza kosztów okaże się niekorzystna dla młodego kierowcy, warto poszukać sposobów pozwalających na obniżenie wysokości składki. Najprostszym i sprawdzonym rozwiązaniem jest uczynienie współwłaścicielem auta kierowcę z dużą zniżką. Warto bowiem mieć świadomość, że zniżki i zwyżki niejako równoważą się, co pozwala obniżyć wysokość składki OC nawet o 20-30%.

Powrót

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

FINEZJAFIT oficjalnie otwarty !!!
www.finezjafit.pl zapraszamy PLN
WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK, BRUNATNY
SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKIPLN
Alpejskie mleczko 330g
9,99PLN
Witaminka
1,18PLN
Burger 100% wołowiny
Mak 500g
7,19PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

  • Sprzedam
    Sprzedam samochód Syrene 105 oplacana garazowana cena 7000 więcej
  • mieszkanie
    sprzedam mieszkanie 2 pokojowe , kuchnia, łazienka, ubikacja - 47 więcej
  • Alufelgi 16"
    Sprzedam Alufelgi 16" 16x7J 5x112 ET 35 Otwór centralny 70mm Stan widoczny na foto. więcej
zobacz wszystkie