menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

20 stycznia 2017

Nowy system parkowania

Szlabany, przesuwane bramy i automaty do pobierania opłat – to elementy systemu parkowania na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie.

W ubiegłym roku na terenie sanatorium zamontowano nowe oświetlenie i system monitoringu. Gruntowny remont przeszła aleja lipowa, czyli główna droga pomiędzy bramami przy Al. Kościuszki i ul. Kilińskiego. Wyłożenie ciągu komunikacyjnego kostką i wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej kosztowało 1,47 miliona złotych. Środki na ten cel przekazał Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Szpital otrzymał także dotację w wysokości 100 tysięcy złotych na nowy system parkingowy. Z własnego budżetu placówka dołożyła 66 tysięcy złotych. Dzięki przebudowie drogi i wprowadzeniu nowego systemu udało się uporządkować ruch i rozwiązać problemy związane z parkowaniem na terenie szpitala.

- Naszym celem było przede wszystkim zmniejszenie obciążenia ruchem samochodowym na głównej bramie szpitala i uszczelnienie systemu poboru opłat – mówi Piotr Zborowski, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie ds. ekonomiczno-technicznych. - Na przestrzeni trzech ostatnich lat na terenie szpitala powstało około siedemdziesięciu miejsc parkingowych, a z pozostawieniem samochodu i tak był problem. Nowy system parkowania został uruchomiony dziewiętnastego grudnia ubiegłego roku. Już widać, że miejsc jest więcej.

Na teren szpitala wprowadzono strefę zamieszkania. Maksymalna prędkość, z jaką mogą poruszać się pojazdy to 20 km/h. Wjazd znajduje się przy budynku dyrekcji na Placu Paderewskiego, a wyjazd w pobliżu skrzyżowania z ulicami Kilińskiego i Sierakowskiego.

Pracownicy szpitala zostali, kontrahenci, dostawcy, dzierżawcy lokali, firmy współpracujące ze szpitalem są zwolnieni z opłat. Zostali wyposażeni w specjalne karty. Bezpłatnie na teren szpitala mogą wjechać także pojazd służb ratunkowych oraz policji i straży miejskiej. Pozostałych użytkowników parkingu obowiązuje ustalony cennik. Automat do poboru biletów parkingowych znajduje się przy wjedzie.  

Przez 25 minut na terenie szpitala można parkować za darmo. Za pierwszą i drugą godzinę należy zapłacić 3 złote. Opłata za trzecią, czwartą, piątą i szóstą godzinę to złotówka. Po przekroczeniu sześciu godzin naliczana jest opłata dobowa w wysokości 12 złotych. Za parkowanie od 1 do 7 dni należy zapłacić 15 złotych, a później 7 – 14 dni – 30 złotych, 14 – 21 dni – 45 złotych, 21 – 30 dni – 60 złotych. Dla osób korzystających z zabiegów fizjoterapeutycznych przewidziano jednorazową opłatę w wysokości 5 złotych. Dla osób korzystających z sali sportowej opłata za wjazd na zajęcia wynosi złotówkę. Zgubienie biletu nie opłaca się. W takim przypadku naliczana jest opłata w wysokości 120 złotych. Parking jest czynny przez cały rok 24 godziny na dobę.

- Za parkowanie na terenie szpitala już wcześniej pobieraliśmy opłaty. Zwiększeniu uległa stawka za miesiąc z pięćdziesięciu do sześćdziesięciu złotych. To wielokrotność opłaty tygodniowej – wyjaśnia Piotr Zborowski. - Pacjenci najczęściej przebywają w szpitalu od dwudziestu czterech do dwudziestu pięciu dni. Osoby, które są u nas dłużej, najczęściej nie przyjeżdżają samochodami.

Opłaty za parkowanie należy uregulować w automacie znajdującym się w zatoce przed bramą przy ul. Kilińskiego. Płacić można bilonem i banknotami. Urządzenie wydaje resztę. Po odczytaniu czasu i uregulowaniu opłaty zwróci bilet parkingowy. W ciągu dziesięciu minut należy wsunąć go do czytnika przy szlabanie. Brama wyjazdowa otwarta jest do godz. 20. Później otwierana jest automatycznie. Za zgodę konserwatora zabytków została przebudowana. Metalowe elementy przesuwają się po szynie. Brama przy Placu Paderewskiego również jest przesuwa, ale nie automatycznie. (h)

Fot. Hanna Danel / GAZETA KOŚCIAŃSKA

Powrót
Oceń artykuł: 24 0

Komentarze (19) zobacz

  • 11 (11)

  Joker, w dniu 20-01-2017 14:11:39 napisał:

  Czy można pomyśleć o jakimś oznaczeniu chodnika przy wyjeździe na ulicę Kilińskiego? Może jakiś znak poziomy na chodniku, kolorowe płytki chodnikowe cokolwiek. Moim zdaniem jest tam bardzo niebezpiecznie dla pieszych poruszających się ulicą Kilińskiego wzdłuż muru szpitala! A widziałem już samochody zatrzymując się dopiero przy krawężniku...

  odpowiedz

  • 4 (4)

  koscianiak, w dniu 20-01-2017 15:39:11 napisał:

  pomyłka wjazd jak i wyjazd jest od pl.paderewskiego ,do poprawki...............

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (4)

  Anonim, w dniu 20-01-2017 15:48:08 napisał:

  A CZY W SOBOTY TEŻ JEST PŁATNE

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  erzet79, w dniu 20-01-2017 15:58:37 napisał:

  Poprzednio niepelnosprani posiadajacy Karte Parkingowa mogli wjezdzac na teren sanatorium bezplatnie. Jak jest obecnie?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (3)

  ?, w dniu 20-01-2017 19:53:01 napisał:

  1. uwaga opłaty od inwalidów to nie fair. 2. słabe oznakowanie( wcześniej powinna być o dokładnej odległości) informujące gdzie jest zatoczka i za małe literki na znakach starsi ludzie nie będą mogli doczytać. mówię prawdę bo byłem i sam się przekonałem o tym systemie opłat lepiej rozwiązano to w Kauflandzie

  odpowiedz

  • -3 (9)

  koscianiak, w dniu 21-01-2017 10:44:37 napisał:

  I postawić sierżanta Huberta S. z Iskrą.buhahahaaaaaaaaaaa!!!

  odpowiedz

  • 0 (4)

  karol, w dniu 21-01-2017 16:54:01 napisał:

  LEGALNE ZŁODZIEJSTWO REMONT ZA PIENIĄDZE Z URZĘDU A TERAZ SZPITAL KASUJE DO WŁASNEJ KIESZENI-POLSKA !!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  karol, w dniu 21-01-2017 16:57:56 napisał:

  TEN CO ZEZWOLIŁ NA WYJAZD W STRONĘ PLACU WOLNOŚCI TO MĄDRY NIE BYŁ, WYJEŻDźAJĄC tam nic nie widać ,że tam jeszcze wypadku nie było to cud chyba dopiero po wyapdku ktoś się obudzi, dyrektorowi jak ktoś przypierd>li to wtedy na pewno będzie zmiana!!!

  odpowiedz

  • 0 (2)

  lola, w dniu 24-01-2017 06:35:01 napisał:

  parkomaty w sobote odwolane to dowalili w szpitalu no gdzies musieli nadrobic ... zal

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  l, w dniu 06-02-2017 21:45:44 napisał:

  Autor artykułu tekst do ponownej korekty. Wstyd puszczać takie błędy do sieci i nawet na zecera nie można zrzucić

  odpowiedz

  • 0 (0)

  fan, w dniu 11-02-2017 21:19:07 napisał:

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.82.81.154

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Sałatka grecka
15PLN
Sok jabłkowy 1l
2,99PLN
JEŚLI JESTEŚ SMAKOSZEM KAWY TO ZAPRASZAMY
SKORZYSTAJ Z KARNETU KAWOWEGO - FINEZJAPLN
ORZECH - SUPER JAKOŚĆ ! NAJLEPSZA CENA
DUSZYŃSKI 770zł/tonaPLN
WĘGIEL WORKOWANY NAJWYŻSZA JAKOŚĆ NAJNIŻSZA CENA
SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKIPLN
Mieszanka Wawel kg
19,99PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie