menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 października 2017, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

02 lutego 2017

Nowość: misja balonowa

Rozpoczęła się rejestracja chętnych do udziału w szóstej edycji kościańskiej gry miejskiej „Kryptonim Wolność”.

Tradycyjnie organizatorzy w oryginalny sposób poinformowali media o szczegółach kolejnej edycji kościańskiej gry miejskiej. Tym razem dziennikarzy zamknięto w escape roomie, który utworzono w Muzeum Regionalnym przy nowej stałej ekspozycji opowiadającej o kościańskich wątkach Powstania Wielkopolskiego.

Escape room to pokój, z którego można wyjść po rozwiązaniu wielu zagadek przybliżających uczestników zabawy do odnalezienia ukrytego w nim klucza. Po grze miejskiej pokój stanie się ogólnodostępną atrakcją muzeum.

Po wydostaniu się z pokoju dziennikarze poznali szczegóły szóstej edycji gry. Jak co roku miasto zamieni się w planszę do gry, której uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę sanitariuszy, skautów i powstańców. Grę przeprowadzą rekonstruktorzy m.in. z grupy Artyleria z Poznania. Grodziska Kolej Drezynowa zorganizuje misję w stylizowanej salonce i z zabytkową drezyną. W misjach udział wezmą także ułani z 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Nowościami tegorocznej edycji będzie misja balonowa, a dla najlepszych drużyn - escape room.

- Co roku w grze miejskiej pojawiają się nowe elementy – mówi Maciej Kasprzak, wiceburmistrz Kościana. - W tym roku główną atrakcją gry będą balony. Jeżeli pogoda pozwoli, to każdy z zawodników będzie miał okazję polecieć balonem na wysokość kilkudziesięciu metrów.

Do gry przyjmowane są drużyny składające się z 5 do 8 graczy. W zabawie mogą wziąć udział dzieci, młodzież, rodzice i opiekunowie. Chętni do zabawy mogą się rejestrować na stronie internetowej http://gramiejska.koscian.pl. Uwaga: rekrutacja kończy się na dwa dni przed grą. 

Organizatorami gry są miasto i gmina Kościan oraz kościańskie instytucje kultury.

Fot. Bogdan Ludowicz i Paweł Sałacki 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (3) zobacz

  • 0 (4)

  Anonim, w dniu 04-02-2017 20:54:09 napisał:

  Dlaczego odbywa się to zimą , nie można tej gry rozegrać wiosną, jak już słoneczko świeci i młodzieży byłoby więcej? W zeszłym roku było im zimno, nie wiem czy wystartują, bo sami mówili,że fajna gra, tylko zimno. Czy tak ciężko pomyśleć?!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  trylion, w dniu 04-02-2017 22:52:55 napisał:

  No właśnie" tak ciężko pomyśleć? Powstanie trwało od 27 grudnia do 16 lutego. Gra powinna odbywać się w tym okresie. W zasadzie powinna być rozgrywana tuz przed Sylwestrem, ale przeniesiono ją na ferie, ale w "terminie" powstania

  odpowiedz

  • 0 (0)

  cwel, w dniu 05-02-2017 08:28:26 napisał:

  Wszystko źle źle!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.81.45.122

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK, BRUNATNY
SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKIPLN
WĘGIEL WORKOWANY NAJWYŻSZA JAKOŚĆ NAJNIŻSZA CENA
SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKIPLN
UROCZYSTOŚCI RODZINNE - NOWA JAKOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
Promocja
ZOBACZ MENU >>>
ZOBACZ MENU >>>

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie