menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
22 października 2017, niedziela, Imieniny obchodzą:

Aktualności

04 lutego 2017

Bezpieczne ferie

Kościańscy strażacy propagują bezpieczne zachowania w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień – obudź czujność”.

 W kościańskich przedszkolach nr 1, 2 i 4 odbył się cykl spotkań, których głównym moderatorem był był mł.kpt. Bartosz Napierała. Podczas spotkań omawiano zagrożenia z jakimi mogą spotkać się najmłodsi podczas pobytu w domu i w czasie zimowego wypoczynku. Przedstawiano zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz sposoby jak ich unikać. Prezentując zadymienie w domku edukacyjnym uczestnicy spotkań uczyli się zachowania po wybuchu pożaru. Omawiano korzyści jakie wynikają z montowania w domach i mieszkaniach czujek tlenku węgla i dymu. Jako, że jest dla najmłodszych to czas odpoczynku przestrzegano przed zabawami na zalodzonych zbiornikach i akwenach, namawiając jednocześnie do korzystania z lodowiska. W spotkaniach tych udział wzięło ponad 120 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

1 lutego na plaży w Dębcu Nowym wspólnie z Komendą Powiatową Policji zorganizowano zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na zamarzniętych rzekach, kanałach stawach czy jeziorach. Tym razem zajęcia adresowano do ponad 30 uczestników obozu sportowego. Podczas zajęć nad brzegiem zamarzniętego zbiornika retencyjnego rozmawiano o zagrożeniach podczas spędzania wolnego czasu w okresie ferii. Strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczy oraz przeprowadzili pokaz ratownictwa osoby, pod którą załamał się lód. Uczestnicy spotkania zobaczyli jak z pozoru bezpieczna zabawa może zamienić się w dramatyczną walkę o życie. Ratownicy udzielili praktycznych rad co należy zrobić, gdy jesteśmy świadkami takich wydarzeń. Młodzi sportowcy otrzymali materiały edukacyjne i promocyjne.

Kościańskich strażaków cieszy fakt, że ich działania promujące bezpieczeństwo spotykają się z dużym zainteresowaniem. O tym, że warto posłuchać tego co mówią strażacy przekonali się mieszkańcy domów w Kościanie na ul. Mickiewicza oraz w Rogaczewie. W czwartek 2 lutego w obu przypadkach zadziałały zainstalowane czujki tlenku węgla sygnalizując niebezpieczeństwo występowania „cichego zabójcy”. Natychmiast na miejsce udały się strażackie zastępy. W obu przypadkach doszło do tzw. wstecznego ciągu spalin. Obecność trującego gazu potwierdzono tylko w Rogaczewie ale ostrożności nigdy zbyt wiele. Dobrze, że mieszkańcy myślą o swym bezpieczeństwie instalując czujki, które natychmiast informują o symptomach zagrożenia. Właśnie tego oczekujemy od wszechobecnej techniki, by nam pomagała… również wówczas, gdy nasza percepcja zawodzi lub nie jest w stanie czegoś zauważyć.

st. bryg. Andrzej Ziegler - KP PSP w Kościanie
Foto: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót
Oceń artykuł: 16 22

Komentarze (1) zobacz

    • 0 (0)

    godzina zero , w dniu 05-02-2017 08:26:48 napisał:

    Bądźmy czujny za rogiem stoi pies!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.166.232.243

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Kamień sempertynit zielony 100/250 do gabionów
PRYZMAT 190 zł/tonaPLN
PŁYTA GIPSOWA NORGIPS ZIELONA WODOODPORNA
31zł sztukaPLN 24zł sztukaPLN
HIT CENA !!!! WIENERBERGER KLINKIER POMERANIA GAT.I
2,20PLN 1,40 sztukaPLN
WĘGIEL ORZECHO-KOSTKA GAT.I
PRYZMAT 805PLN
MIAŁ Z WĘGLEM 25-26MJ
NOWA DOSTAWA700/tPLN
PELET KARBOPAL
worek 20 kg - 11zł.PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie