menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 sierpnia 2017

Czas na baśnie

Teatr Małe Mi Teatr Małe Mi

W przyszłym tygodniu w Kościanie królować będą bajki i baśnie. W piątek rozpocznie się II Kościański Festiwal Baśni

Piątek (18 sierpnia)

Tegoroczny festiwal zainauguruje o godz. 16, Teatr Barnaby przedstawieniem pt. ,,Tymoteusz wśród ptaków’’ w reżyserii Jana Marcova, ze scenografią Karoliny Michałek i muzyką Michała Makulskiego. Teatr Barnaby to autorska scena marionetkowa i pracownia marionetek założona w czerwcu 2014 r. „Tymoteusz...” jest jedną z sześciu utworów teatralnych napisanych przez Jana Wilkowskiego, w których głównym bohaterem jest mały miś Tymoteusz, który znajdzie w lesie porzucone kukułcze jajo i postanowi je wysiedzieć, a to nie spodoba się jego tacie. Pacynki grające w spektaklu będzie animował Marcin Marzec. Przedstawienie będzie można obejrzeć w sali widowiskowej KOK. Bilety w cenie 5 zł.

O godz. 18, w sali widowiskowej KOK wystąpi Teatr Małe Mi z przedstawieniem zatytułowanym ,,Fintikluszki - Folkowe Okruszki’’. Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek Sławy Tarkowskiej - absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki. Scenografię do przedstawienia stworzył Mikołaj Malesza. Tytułowe fintikluszki to po prostu drobiazgi. Spektakl lalkowy stworzono z zabawnych, błyskotliwych, wzruszających i nieco zapomnianych przypowiastek, wierszyków i przyśpiewek. Oprócz różnych form teatru lalek, w przedstawieniu wykorzystano też tradycyjne zabawki i instrumenty muzyczne.  Bilety do nabycia w cenie 5 zł.

Sobota (19 sierpnia)

O godz. 15, w sali widowiskowej KOK mali widzowie obejrzą ,,Len’’ poznańskiego Teatru Atofri,  którzy przeniesie wszystkich na pola i łąki, gdzie rośnie len. To spektakl w reżyserii i z muzyką Beaty Bąblińskiej i Moniki Kabacińskiej, ze scenografią Anny Brandys i Karolina Grzeszczuk, kostiumami Elżbiety Cios. Aktorki Teatru Atofri po raz kolejny wystąpią w Kościanie. W ,,Lnie’’ sceny stworzą swoisty patchwork utkany z lnianych nitek, suchych łodyg, nasion lnu i tkanin. Podczas trwania spektaklu pola lnu zmieniają się w zależności od pory dnia. Widowisko przeznaczone dla dzieci szczególnie w wieku 1-6 lat. Bilety w cenie 5 zł.

O godz. 19, w parku KOK, ArtDance zaprezentuje plenerowe ,,Żywioły’’, nawiązujące do potęgi wody, wiatru, ognia i powietrza, które będą przeplatać się z motywem miłości. Bohaterami tej opowieści są Miłosław i Miłosława, których miłość jest tak potężna jak przedstawiane żywioły. Wstęp bezpłatny.

Niedziela (20 sierpnia)

O godz. 15, kościaniaków czeka nie lada gratka, a jednocześnie wyzwanie, bowiem spektakl operowy dla dzieci zatytułowany ,,Opera jak z bajki’’ wystawi zespół Les Femmes. Spektakl ten to kolaż operowy, złożony z fragmentów oper różnych kompozytorów, którym została nadana nowa, spójna fabuła. Przedstawienie, na wzór „prawdziwej” opery, składa się z IV aktów, a każdy dotyczy innego opowiadania. Aby arie, duety i tercety były zrozumiałe, oryginalny tekst został zastąpiony autorskimi tekstami w języku polskim. Wszystkie dialogi, zarówno te z dziećmi, jak i na scenie, są w postaci improwizowanych recytatywów (śpiewnej melodeklamacji), również w języku polskim. W programie wykorzystano fragmenty  oper o  tematyce baśniowej. W sali widowiskowej KOK wystąpią: Joanna Sobowiec-Jamioł (sopran), Natalia Krajewska-Kitowska (sopran), Emilia Osowska (mezzosopran) i Łukasz Jankowski (fortepian). Bilety w cenie 5 zł.
    
O godz. 18 rozpocznie się doroczny konkurs przebierańców. Organizatorzy przypominają, że głównymi kryteriami oceny strojów są: pomysłowość, włożona w przygotowanie stroju praca, zaangażowanie w jego tworzenie i noszenie. Każdy z uczestników otrzyma upominek, a ci którzy zaprezentują najlepsze stroje atrakcyjne nagrody.
    
Bilety można kupić przed spektaklami lub z wyprzedzeniem w sekretariacie KOK od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (1) zobacz

  • 0 (0)

  JAK, w dniu 14-08-2017 00:45:49 napisał:

  Dla dzieci fajna sprawa, ale myślę ze dla rodziców też nie źle. Z repertuaru zapowiada się ciekawie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.92.201.232

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

MIAŁ Z GROSZKIEM ≤23MJ - DUSZYŃSKI
CHWILOWY BRAKPLN
KAMIEŃ CIĘTY
Kamień polny cięty w cenie 1zł/kg (80zł/m2) TRANSFER WIDZISZEWOPLN
JEŚLI JESTEŚ SMAKOSZEM KAWY TO ZAPRASZAMY
SKORZYSTAJ Z KARNETU KAWOWEGO - FINEZJAPLN
ZOBACZ MENU >>>
FINEZJAFIT oficjalnie otwarty !!!
www.finezjafit.pl zapraszamy PLN
Kostka granitowa biało-szara 80/110
PRYZMAT 340 zł/tonaPLN
ZAPRASZAMY NA JESIENNE PARTY !!!
FINEZJA PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

 • Sprzedam
  Sprzedam samochód Syrene 105 oplacana garazowana cena 7000 więcej
 • mieszkanie
  sprzedam mieszkanie 2 pokojowe , kuchnia, łazienka, ubikacja - 47 więcej
 • Alufelgi 16"
  Sprzedam Alufelgi 16" 16x7J 5x112 ET 35 Otwór centralny 70mm Stan widoczny na foto. więcej
zobacz wszystkie