menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 października 2017, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

26 Wrz 2017

Chciałoby się wejść

Cieszą oko, ale dostać się na nie nie sposób. Budowa nowych mostków u zbiegu kanału Obry i Kanału Ulgi w Kościanie już jest zakończona. Mieszkańcy miasta z kładek będą mogli korzystać późną jesienią

Drewniane mostki, które przez lata służyły mieszkańcom miasta w całości zostały zdemontowane. Zastąpiła je zupełnie nowa konstrukcja. Kładki zyskały nową funkcję. Będzie można na nich usiąść i odpocząć. Nowe są także materiały, które wykorzystano do ich budowy. To połączenie betonu i stali corton o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Samoczynnie pojawia się na niej powłoka ochronna przypominająca rdzę.

Zastosowanie takiego materiały i nowa konstrukcja mostków wywoływały dyskusję. Dziś dotyczy ona innej kwestii. Dostępu do mostków broni metolowa siatka. Choć prace już się zakończyły, na ogrodzeniu mieszczone są tabliczki informującymi o zakazie wstępu. To nadal plac budowy. Mostki zostały wyżej posadowione na skarpach kanału Obry i Kanału Ulgi. Ich wysokość określił Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu. Władze miasta nie protestowały mając w pamięci wysoki stan wody na Obrze sprzed kilku lat. Do inwestycji podeszły kompleksowo.

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ścieżki od ul. Strzeleckiej do mostków i oświetlenie. Dopiero po zakończeniu realizacji tych zadań, mostki zostaną oddane do użytku.

- Od początku zakładaliśmy zakończenie prac późną jesienią – mówi wiceburmistrz Kościana Maciej Kasprzak. - Teren wokół mostków nie będzie wyglądał tak jak teraz. Zmieni się nie do poznania. Mamy zupełnie inny pomysł na jego zagospodarowanie. Zakres prac będzie praktycznie taki, jak w Parku Miejskim. Został już rozstrzygnięty przetarg na budowę oświetlenia. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę i profilowanie ścieżek.

Budowa nowego oświetlenia to koszt blisko 243 tysięcy złotych. Na nowe ścieżki i zieleń miejski samorząd ma szansę pozyskać dotację. W miejscach o wysokich spadkach ścieżki będą umocnione kostka granitową. W pozostałej części będą miały nawierzchnię mineralną. Nowa roślinność zostanie posadzona jesienią lub wiosną. Całość będą uzupełniać elementy małej architektury. 

Fot. Hanna Danel

Gazeta Kościańska 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (4) zobacz

  • 0 (4)

  Anonim, w dniu 29-09-2017 14:54:31 napisał:

  Kto to pisze, same byki i literówki w tekście - corton, takiego materiały, mieszczone są tabliczki ?!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  SZAGI , w dniu 01-10-2017 22:18:07 napisał:

  Artykuł pisał DJ Szagi, który niegdyś śpiewał: METOLOWA LOWA, BOMBASTIK !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 17-10-2017 08:48:04 napisał:

  "Mieszkańcy miasta z kładek będą mogli korzystać późną jesienią". Czyli najwcześniej na koniec grudnia jeśli w ogóle jeszcze w tym roku. Na razie nic się nie dzieje. Znów będzie zrobione na łapu capu, a na wiosnę najwyżej się remont zrobi, który potrwa do wczesnej jesieni 2018 :) Standard...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.81.45.122

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Sałatka grecka
15PLN
MIAŁ WYSOKOKALORYCZNY z węglem PL - SUPER JAKOŚĆ
NOWA DOSTAWA 700zł/PLN
Wykwintne dania FINEZJA POLECA !!!
24PLN 18 zł. W NIEDZIELE I ŚWIĘTA !PLN
Kamień granitowy biało-szary 10/16
PRYZMAT 240 zł/tonaPLN
WĘGIEL ORZECHO-KOSTKA GAT.I
PRYZMAT 805PLN
EKOGROSZEK GAT.I kl.28 SUPER PRODUKT !
PRYZMAT 870PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie