menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

30 Cze 2017

Boisz się ryzyka inwestycyjnego? Wybierz lokatę mądrze!

Na agresywne formy inwestowania decyduje się nieliczne grono Polaków. Znacznie większą popularnością cieszą się instrumenty z ograniczonym ryzykiem, dzięki którym można uchronić kapitał przed utratą.

Stąd niemal 30% Polaków wybiera lokaty jako sposób na wypracowanie niewielkich, ale pewnych zysków. Sprawdź, jak wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie w tym zakresie.

Lokaty w bankach zakładane uważane są za bezpieczne formy gromadzenia oszczędności, dlatego to świetne rozwiązanie dla osób obawiających się ryzyka inwestycyjnego. W tym przypadku nie ma mowy o utracie kapitału oraz zysków – pod warunkiem dopełnienia umowy. Wpłacone środki wracają do klienta nawet wtedy, gdy bank ogłosi swoją upadłość – zwrot całości depozytu do kwoty 100 tys. euro zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokata lokacie nie jest równa...

Banki posiadają w swojej ofercie co najmniej kilka lokat różniących się wieloma parametrami. Niektóre wyróżniają się dość wysokim oprocentowaniem, ale... mają charakter lokat krótkoterminowych – zakładanych na okres trzech miesięcy. Część z nich przeznaczona jest dla depozytów nieprzekraczających 10 tys. złotych. Zaś niektóre charakteryzują się zmiennym oprocentowaniem – w zależności od czasu trwania lokaty. Z powodu tak dużego wyboru i wielu niuansów, warto skorzystać z rankingu lokat bankowych na finanse.rankomat.pl.

Oprocentowanie jest jednym z najważniejszych parametrów wpływających na opłacalność lokaty. Im wyższe, tym wyższych zysków można się spodziewać. Trzeba jednak mieć świadomość, że oprocentowanie zawsze podawane jest w skali roku, nie zaś w odniesieniu do czasu trwania lokaty. Oznacza to, że wypracowane zyski należy pomnożyć przez 12 miesięcy, a następnie pomnożyć przez okres trwania lokaty.

Aktualnie najwyższe oprocentowanie oferują takie lokaty jak:

 • Happy w ofercie Idea Banku ­ – 4% dla lokaty dwumiesięcznej

 • Lokata Na Start w ofercie Plus Banku – 4% dla lokaty na trzy miesiące

 • Lokata Standardowa od Alior Banku – 4% na trzy miesiące.

Korzystnie dla nowych klientów

Najkorzystniejsze oferty lokat dotyczą przede wszystkim nowych klientów. Jak pokazują rankingi, można wówczas liczyć na 4% w skali roku – to nawet dwukrotnie więcej w porównaniu ze standardowymi ofertami.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze lokaty?

Chcąc mieć pewność, że wybierzesz korzystną lokatę, nie koncentruj się wyłącznie na oprocentowaniu. Weź pod uwagę m.in.:

 • sposób naliczania odsetek – kapitalizacja dzienna jest korzystniejsza od kapitalizacji miesięcznej czy na koniec okresu

 • utratę odsetek w przypadku zerwania lokaty – chociaż standardem jest całkowita utrata odsetek, niektóre banki gwarantują tylko częściową utratę odsetek.

Pamiętaj też, by zawsze porównywać dostępne oferty – lokaty często zmieniają swoje pozycje w rankingach.

Powrót

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Olej rzepakowy 0,9l
4,99PLN
NOWA DOSTAWA BOGATYNIA
370zł/tona DUSZYŃSKIPLN
WĘGIEL KOSTKA PL gat.I SUPER PRODUKT !
940PLN
Imprezy okolicznościowe
Uroczystości imieninowe SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
ZADZWOŃ ZAPYTAJ 655 120 995PLN
Moduł reklamowy
40PLN
MIAŁ WYSOKOKALORYCZNY z węglem PL - SUPER JAKOŚĆ
NOWA DOSTAWA 720zł/PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

 • Sprzedam
  Sprzedam samochód Syrene 105 oplacana garazowana cena 7000 więcej
 • mieszkanie
  sprzedam mieszkanie 2 pokojowe , kuchnia, łazienka, ubikacja - 47 więcej
 • Alufelgi 16"
  Sprzedam Alufelgi 16" 16x7J 5x112 ET 35 Otwór centralny 70mm Stan widoczny na foto. więcej
zobacz wszystkie