menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 listopada 2017, czwartek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

24 października 2017

Bezpiecznie to wiedzieć i znać

Bernard Turski, Starosta Kościański odwiedził uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu.

Spotkanie, które miało miejsce 23 października 2017 roku, zostało zorganizowane w ramach Programu edukacyjno-profilaktycznego dla dzieci na etapie nauczania wczesnoszkolnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, do którego realizacji w 2014 roku przystąpiły szkoły w powiecie kościańskim, a nad którym patronat objął Starosta Kościański.

Starosta B. Turski, cytując wiersz ze swojego dzieciństwa, mówił dzieciom jak ważne jest to spotkanie z sierżantem Pyrkiem podczas którego będą mogły przypomnieć sobie wszystkie najważniejsze zasady bezpieczeństwa, tak, by zawsze bezpiecznie wrócić do domu.

Podczas spotkania funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościanie asp. Marek Ludwiczak przeprowadził z uczniami pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, obowiązku zapinania pasów w samochodzie i zasad zachowania się w stosunku do obcych i agresywnych zwierząt.

Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał z rąk Starosty Kościańskiego książeczkę „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, opracowaną wspólnie przez Komendę Powiatową Policji, Komendę Powiatową PSP, Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną oraz Starostwo Powiatowe.

Książeczki, propagujące zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych oraz odblaski „Mały Policjant” i zakładki z numerami alarmowymi otrzymają wszyscy pierwszoklasiści szkół podstawowych w powiecie kościańskim. (ad)

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.158.214.111

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

MIAŁ Z WĘGLEM 25-26MJ
NOWA DOSTAWA700/tPLN
Burger 100% wołowiny
13,50PLN
Burger 100% wołowiny
NOWA JAKOŚĆ ! NOWA JAKOŚĆ !
ZAPRASZAMY tel. 655 120 995PLN
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>
SKUP ZŁOMU - MAKULATURY - PLASTIKU - RTV/AGD
Wszystko oddasz w jednym miesjcu PRYZMAT PLN
Kawa + deser Super okazja !!!
10 zł. TAK TYLKO !PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie