menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
24 listopada 2017, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

07 lipca 2017

9 dni na rowerach

Rozpoczął się 9-dniowy rajd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie Porozumienie Ziemia Kościańska.

Jak co roku od 13 lat bierze w nim udział 50-osobowa grupa gimnazjalistów z pięciu gmin powiatu kościańskiego. Przeważają dziewczęta. Do 11 lipca młodzież będzie czynnie wypoczywać, poznając historię i zabytki oraz odkrywać piękno Ziemi Kościańskiej. Rowerzyści nocują w oborzyskim Gimnazjum im. Jana Pawła II. 

W poniedziałek rano rowerzyści wyruszyli z bazy w Starych Oborzyskach, by na kościańskim Rynku spotkać się z samorządowcami i władzami Stowarzyszenia. Wszyscy ubrani byli w jednakowe żółte koszulki z logo organizatora. Zgodnie z tradycją pierwszego dnia grupa przejechała Łęgiem Obrzańskim. W czasie trwania rajdu młodzież pod wodzą przewodniczącego SPZK Henryka Bartoszewskiego przejedzie przez wszystkie gminy powiatu. W ciągu 9 dni zrobią około 400 km. Każdego dnia za grupą jechał wóz techniczny z częściami zapasowymi, rowerami i jedzeniem.

Po drodze rowerzyści zwiedzać będą najciekawsze zakątki Ziemi Kościańskiej, podziwiać będą jej walory przyrodnicze. Odwiedzą m.in. Stację Badawczą Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu,Tönsmeier w Piotrowie Pierwszym, Kopaszewską Drogę Krzyżową. Będą też dwa wolniejsze dni, kiedy grupa wyjedzie na autobusową wycieczkę do Poznania i znajdzie czas na plażowanie. Wszyscy liczą, że dopisze pogoda.

- Tegoroczny rajd dofinansowują gmina miejska Kościan, gmina Kościan i powiat kościański, a także firma Tönsmeier z Piotrowa Pierwszego i Kuratorium Oświaty. Mamy też licznych sponsorów – informuje Edward Strzymiński, sekretarz stowarzyszenia. - Podczas rajdu młodzież nie tylko aktywnie wypoczywa, ale też uczy się samodzielności. To przyjemne z pożytecznym.

Tegoroczny wypoczynek zakończy się w najbliższy wtorek. Wówczas zaplanowano spotkanie podsumowujące, na które zaproszeni zostaną rodzice i władze samorządowe. (kar)

Tot z wizyty w firmie Selekt - Włodziemierz Tyliński 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.162.250.227

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

ZOBACZ MENU >>>
Zamów Opał Zapłać Kartą w Domu - SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKI
BRYKIET REKORD DO KOMINKÓW SUPER PRODUKT!!!
ZASTĘPUJE W 100% DREWNO - 750PLN
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>
Sok pomidorowy Dworski 300ml
1,30PLN
Drewno podpałkowe 4-10 kg
małe 7,5 zł. duże 16 zł. PLN
Syrop malinowy 430ml
2,99PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie