menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 października 2017, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

2017-05-01

5 kroków do tanie OC - sprawdź jak możesz zaoszczędzić

Wielu kierowców na to narzeka, ale faktem jest, że OC to ubezpieczenie obowiązkowe i nie ma od niego ucieczki. Czy chcesz, czy nie, jako właściciel auta zarejestrowanego w Polsce musisz je wykupić. Chociażby dlatego warto postarać się, żeby jego cena była możliwie korzystna. Jak to zrobić? Dowiedz się już teraz i poznaj 5 sprawdzonych sposobów na obniżenie składki OC.

1. Porównanie ofert

Jeśli nie chcesz przepłacać, koniecznie porównaj dostępne oferty. Najlepszym sposobem jest wykonanie symulacji i indywidualnie wyliczenie składki w wielu towarzystwach, a następnie skorzystanie z najtańszej oferty. W ten sposób możesz oszczędzić nawet kilkaset zł bez żadnych wyrzeczeń – aż tyle mogą bowiem wynosić różnice w wysokości składek dla tego samego ubezpieczenia w różnych towarzystwach.

Jak porównać dostępne w danym momencie oferty ubezpieczenia OC? Zasadniczo są dwie drogi – wizyta u agenta lub skorzystanie z porównywarek internetowych, takich jak np. kalkulator.najtaniejuagenta.pl/kalkulator/oc-ac/. Obie mają swoje wady i zalety, dlatego najlepiej najpierw udać się do biura agenta (lub kilku agentów), a następnie zestawić zebrane oferty z tymi, które proponuje porównywarka internetowa. Dzięki temu znacznie zwiększasz swoje szanse na znalezienie najtańszej oferty.

2. Dopisanie drugiego właściciela

Drogie OC dotyczy w szczególności kierowców, którzy mają mniej niż 27-28 lat lub dopiero co zdali egzamin na prawo jazdy. Z uwagi na małe doświadczenie lub/i młody wiek towarzystwa obarczają ich wysokimi składkami. Na szczęście da się przed nimi uciec poprzez dopisanie do dowodu rejestracyjnego drugiego kierowcy, który wniósłby wysokie zniżki OC. W ten sposób zwyżki niedoświadczonego kierowcy zostają zredukowane, a cena spada do znacznie niższego, akceptowalnego poziomu.

Pamiętaj jednak, że przy dwóch właścicielach każda szkoda spowodowana przez jednego z nich obciąża w takim samym stopniu ich obu. Drugi właściciel, który zostaje dopisany do ubezpieczenia, bierze więc na siebie ryzyko, dlatego z reguły jest nim osoba bliska – np. rodzic, brat czy małżonek.

3. Rozsądny wybór auta

Licząc na tanie OC, zapomnij o aucie z silnikiem o dużej pojemności i sportowych osiągach. Tego typu samochody są bowiem traktowane przez towarzystwa jako ryzykowne, w związku z czym ich właściciele muszą przygotować się na wysokie składki. Jeśli chcesz ich uniknąć, zdecyduj się na niewielkie auto z silnikiem o niedużej pojemności, które uchodzi za miejskie lub rodzinne. Zrezygnuj natomiast z marek postrzeganych jako dynamiczne, agresywne czy sportowe, jak np. BMW, Audi czy Honda.

4. Bezszkodowa jazda

Bez wątpienia najpewniejszym i najskuteczniejszym sposobem na obniżenie składki OC jest po prostu bezpieczna jazda. Dopóki Twoim udziałem nie staną się pełne zniżki OC w wysokości 60%, każdy rok przejechany bez spowodowanej szkody skutkuje mniej dotkliwymi dla portfela składkami. Okazuje się więc, że bezpieczeństwo popłaca – również pod względem finansowym.

5. Zameldowanie w małej miejscowości

Czy wiesz, że wysokość składki OC jest uzależniona od miejsca zameldowania właściciela lub właścicieli auta? Różnice są większe, niż Ci się zdaje i mogą wynosić nawet kilkaset zł za tę samą polisę na identycznych warunkach, tylko że dla osób zameldowanych w różnych miejscowościach. Towarzystwa preferują małe miasta i wsie – meldując się poza centrum dużej aglomeracji czy metropolii, możesz znacząco obniżyć wysokość składki ubezpieczeniowej. Wystarczy, że ze Śródmieścia Warszawy przeniesiesz się do jednej z sąsiednich miejscowości, a już odczujesz obniżkę OC.

 

Powrót

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

HIT CENA !!! WIENERBERGER KLINKIER KOSMO GAT.I
2,40 sztukaPLN
WĘGIEL ORZECH GAT.I SUPER CENA !
PRYZMAT 750PLN
UROCZYSTOŚCI RODZINNE - NOWA JAKOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
Węgiel drobny kl.26
680zł/tona lub worek 25kg/19,50złTRANSFER WIDZISZEWOPLN
ZORGANIZUJEMY DLA CIEBIE UROCZYSTOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
MIAŁ Z WĘGLEM kl.25 SUPER JAKOŚĆ !
PRYZMAT 745PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie